OMEGA Seamaster Aqua Terra Master Kronometre Koleksiyonu

OMEGA Seamaster Aqua Terra modeli, sofistike görünümü ve okyanus ruhu arasında mükemmel bir denge kuruyor. Yeni Master Kronometre koleksiyonunda, en popüler özellikler, modele daha fazla tarz ve capcanlı yeni bir görünüm kazandıracak şekilde güncellendi.

Dikkatleri çeken ilk önemli yenilik, Aqua Terra’nın tik konseptli kadranında gerçekleştirildi. Lüks yatların güvertelerinden esinlenerek modellenen kadran, saatin en belirleyici özelliklerinden bir tanesi oldu. Dikey uzanan tik dokusu bu koleksiyon için yatay hale getirildi. Tarih penceresi, tasarıma simetri kazandırmak üzere saat 3 konumundan, saat 6 konumuna getirildi. Bu değişiklik ayrıca, OMEGA’nın tarih penceresi olan ilk saati, 1952 yapımı otomatik Seamaster’ın takvimine de bir saygı niteliği taşıyor.

Omega Seamaster Aqua Terra Gents 220.10.38.20.03.001

Bu simetri fikrini en üst düzeye çıkarmak için, kasalar dengeli ve şık bir biçimde yeniden şekillendirildi. Kadranın daha temiz ve basit görünümü, OMEGA’nın, “water-resistance” ifadesini çıkarıp, kasa arkasına almasıyla sağlandı. Kasa arkasında bulunan kıvrımlardan etkilenerek değiştirilen kurma kolu kıvrımlı ve konik şekil ile yenilendi.

Şu an için üç modeli görücüye çıkan yeni koleksiyonun ilki, paslanmaz çelik ve 18K Sedna™ Gold’dan yapılan 41mm modeli. Siyah akrep-yelkovan ve göstergeleri bulunan model, gümüş bir kadrana ve Aqua Terra için 18K Sedna™Gold kasa tasarımına estetik olarak entegre edilen siyah kauçuk bir kayışa sahip.

41mm paslanmaz çelik kasalı ve kahverengi deri kayışlı modeli, siyah akrep-yelkovan ve göstergeleri bulunan, gümüş kadrana ve parlak turuncu saniye ibresine sahip. Kadran üzerinde, turuncu bir “Seamaster” ifadesi bulunuyor. Bu ifade dakika hattında- denizcilikte navigasyon ve geleneksel pusula ifadesi bulunan dört önemli nokta olan- 15, 30, 45 ve 60 saniye noktalarındaki turuncu numaralarla tamamlanıyor.

Omega Seamaster Aqua Terra Gents 220.22.41.21.02.001

38mm modeli, koyu mavi kadranı ve rodyum kaplama akrep-yelkovan ve göstergeleriyle, saf paslanmaz çelik olarak sunuluyor. OMEGA’nın bu modelinde de, kasa ve kayış arasında mükemmel bir entegrasyon sağlamış olması önem taşıyor. Bu özelliği sadece estetiğini arttırmakla kalmıyor, ince bileklere sahip kullanıcılar için de daha fit bir kullanım sağlıyor.

Saatin arkasını çevirdiğiniz zaman, kasa arkasında kullanılan safir kristalden OMEGA Master Kronometre Kalibre 8900 veya 8800’ü görebilirsiniz. Her bir saatteki bu mekanizma, METAS tarafından onaylanan, en yüksek hassasiyet ve performansa yönelik en yüksek sertifikasyon düzeyine sahiptir. Tüm saatler, OMEGA’nın 4 yıllık garantisi ile sunuluyor.

About author View all posts

permun