CARTIER TANK LOUIS CARTIER 100TH ANNIVERSARY MODELS

Lüks kavramının vazgeçilmez temsilcilerinden Cartier, efsanevi model ailesi Tank Koleksiyonu’nun 100. Yılını ürün grubuna dahil ettiği yeni modeller ile taçlandırdı.

Bu sene Tank Koleksiyonu 100. Yılını kutluyor. Cartier’in geride bıraktığımız yüz yıla damgasını vuran ikonik modeli, koleksiyona eklenen yepyeni modellerle bir kez daha saatseverlerin karşısında boy gösterdi. Tank model ailesinin orijinal versiyona en yakın alt grubu olarak sınıflandırılan Tank Louis Cartier serisine eklenen altı yeni model sizler için mercek altında.

Yeni tanıtılan seriden seçtiğimiz ilk iki model 18K pembe altından üretilmiş iki farklı kasa opsiyonu ile geliyor. Small (küçük) olarak belirtilen versiyon 29.5mm x 22mm x 6.8mm ölçülerinde tasarlanmış bir kasa içerisinde sunulurken, large (büyük) versiyon ise 33.7mm x 25.5mm x 6.6mm ebatlarında hazırlanmış bir kasa ile geliyor. Açıkçası günümüz koşullarında Tank Louis Cartier serisinde yer alan modellerin büyük versiyonları bile büyük oranda kadın kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Özellikle geride bıraktığımız on yıllık dönem zarfında oldukça etkili olan oversized watches (büyük saatler) akımının da etkisiyle genel geçer kabul edilen ölçülerin yeniden tanımlandığı bir gerçek ancak benim gibi küçük saatleri de takmaktan hoşlanan kullanıcılar için Tank Louis Cartier large modeli kesinlikle çok şık bir alternatif.

Tank-Louis-Cartier-large-pink-gold

Her iki model de klasik Cartier tasarım detaylarından fazlasıyla nasibini almış. Mavi akrep ve yelkovan kolu, Romen rakamı indeksler, metalik gri kadran tonu ve kaboşon kesim safir taşlı ayar kolu ile olabildiğince klasik bir duruş sergileyen modeller siyah ve kahverengi timsah derisi kayışlar ile birlikte geliyor. Her iki modelin de kayışlarına markanın sembol detaylarından olan Cartier tarzı katlanır klipsler eşlik ediyor. Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı modellerin içerisinde ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan elden kurmalı Caliber Ref. 8971 MC görev yapıyor.

KAYNAK:

About author View all posts

permun