IWC’NİN PİLOT KONSEPTLİ BARI “LES AVIATEURS” CENEVRE’DE AÇILIYOR

IWC Schaffhausen, Cenevre’de Rue du Rhône’da yer alan butiğinin hemen yanında “Les Aviateurs” adlı bir bar açıyor. Mekan, Pilot’s Watches serisinin büyüleyici dünyasını benzersiz biçimde yansıtırken aynı zamanda zevkli ve sıcak atmosferi ile konukları havacılığın ilk yıllarına geri döndürüyor. Öne çıkan özellikleri arasında, Les viateurs’un ortak kuruluşu Globus’un IWC’nin ikonik Pilot’s Watches serisine özel yaptığı kokteyller var.

IWC’nin yeni butiği bu yaz Cenevre’deki Rue duRhône’da hizmete girdi. Schaffhausen merkezli saat üreticisi, Globus ile ortaklaşa açtığı ve “Les Aviateurs” adını verdiği havacılık konseptli barda Pilot’s Watches koleksiyonunun yepyeni bir yaklaşımla deneyimlenmesini mümkün kılıyor.. Aynı zamanda öncülük misyonunun altını bir kez daha çiziyor:

“Havacılık öncülerinin heyecan verici dönemine ve sofistike atmosferine odaklanan bu özel konseptle yepyeni bir marka deneyimi sunuyoruz.”

iwc-btq-pbar-04-c

‘Les Aviateurs’ lüks saat segmentinde türünün ilki olan butiğimizin bir uzantısı” diye açıklıyor IWC İsviçre Yönetim Müdürü Linus Fuchs. Bar, IWC ve gastronomi ortağı Globus tarafından dünyanın dört bir yanındaki stil meraklısı gurmelerin seçkin buluşma mekanı olması amacıyla tasarlandı. Barın koyu renkli ahşap ve derilerle bezeli iç tasarımı
1920’lerde ve 1930’larda pilotların havada yaşadıkları deneyimleri birbirlerine anlattıkları efsanevi centilmen  kulüplerini akla getiriyor. Özenle tasarlanan mobilyalar – orijinal fotoğraflar ve haritalar gibi detaylar dahil –
konukları havacılık öncülerinin etkileyici dönemine geri döndürüyor. İçecek menüsünün yıldızları arasında IWC’nin Pilot’s Watch koleksiyonundan esinlenen kreatif kokteller var. Adını Supermarine Spitfire’ın tasarımcısından alan “R. J. Mitchell” ve Antoine de Saint- Exupéry’nin “Küçük Prens” öyküsündeki gül motifine atfen “Rose” adı verilen kokteyller onlardan sadece ikisi.

BUTİĞİN BENZERSİZ UZANTISI

“Les Aviateurs” barının hemen yanında yer alan veGlobus’la doğrudan bağlantısı olan IWC butiğinde Pilot’s Watches serisi ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Ziyaretçiler butikte 1948 yılında Kraliyet Hava Kuvvetleri için üretilen Mark 11’i anımsatan Pilot’s Watch Mark XVIII ve ilhamını tarihi Big Pilot’s Watch Calibre 52 T. S. C.’den alan Big Pilot’s Watch gibi ikonik tasarımları görme imkanı bulabilir. Arduaz renkli kadranlarıyla Spitfire Pilot’s Watches; kokpit benzeri tasarımları ve siyah seramik kasalarıyla Top Gun serisi diğer popüler modeller arasında. Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry ve onun ünlü öyküsü “Küçük Prens” onuruna tasarlanan özel edisyonlar ise tütün kahvesi ya da gece mavisi kadranlarla süslü.

 

 

About author View all posts

permun