SIHH 2018 – Cenevre Palexpo’da yılın ilk lüks saat fuarı 15-19 Ocak 2018’de kapılarını açacak.

İsviçre, Cenevre Palexpo’da yılın ilk lüks saat fuarı 15-19 Ocak 2018’de kapılarını açacak. Böylece Salon International de la Haute Horlogerie-SIHH 28. kez saat meraklılarına ev sahipliği yapacak. Fuarda yüksek saatçilik markaları 2018’in en yeni modellerini sunacaklar. Saat meraklılarının merakla beklediği modellerin ve yeniliklerin bir kısmı şimdiden tanıtılmaya başlandı. Büyüleyici komplikasyonlar, tasarımların yer aldığı ilk izlenimlerimizden limitli olarak üretilen modelleri sizler için inceledik.

Montblanc Timewalker Rally Timer Chronograph Limited Edition 100

100 adet üretilen modellerden Montblanc TimeWalker Rally Timer Chronograph, spor ve yarışçılık ruhunu tasarımının her ayrıntısında özenle hissettiriyor. Çok fonksiyonlu model cep, kol saati ve gösterge paneli olarak da kullanılabilecek. Hafif titanyum kasası 50 mm çapında. Modelin ayar düğmesi ‘60 yılında üretilen DNA’sından esinlenilerek saat 12 konumuna yakın olarak yerleştirilmiş. Özel tasarımlı kayışı ile bilek için yaratılmış bir kronograf saat modeli. Açılı olarak kadranı bileğin her duruşunda rahat okunmaya izin veriyor. MB kalibre M16.29 mekanizması 50 saat güç rezervine sahip. Yaklaşık 38.000€’a alıcılarını bekleyecek.

SIHH-MontBlanc-Foto-3

IWC Schaffhausen Tribute to Pallweber Edition

IWC Schaffhausen’in bu yıl 150. yılı olması nedeniyle biz saat sevenlerin de markadan beklentisi büyük. Aldığımız duyumlara göre de IWC bu anlamlı yılına yakışır çalışmalar ile yeni yıla başlıyor. Bu yıla özel 27 adet limitli edisyon ile sunduğu modellerinden biri Pallweber. Bizce markanın en anlamlı modeli; çünkü tamamıyla kendi tasarım kodlarını kullanarak ilk mekanik dijital kol saatini yarattılar. 250 adet sınırlı modelin kadranının minesi de hayran bırakacak bir ustalığa sahip. 45 mm çapında, hiç de küçük olmayan kasası orantılı bir zarafet içerisinde ve 18K kırmızı altın kasası bulunuyor. Bütün ayrıntıları ile tam bir cep saatini yansıtıyor. Üç ayrı göstergesi var; yukarıda saat, ortada dakika ve alt kısımda ise saniye yer alıyor. Fiyatı 13.200$

SIHH-IW505002_Mood-Foto-4(1)

Cartier Rotonde de Cartier Skeleton Mysterious Double Tourbillon 

SIHH’e sayılı gün kala Cartier, Rotonde de Cartier Skeleton Mysterious Double Tourbillon’u sundu. Saatin dakiklik dengesini sağlayan tourbilonu, iskelet kadran içerisinde mükemmel bir görsel illüzyon ile havada asılı ve hiçbir mekanizması ile bağlantısı yokmuş gibi duruyor. Çift uçan tourbillonu 60 saniyede turunu tamamlarken, tourbillon kafesinin bir rotasyonu 5 dakika sürüyor. Birbirini dengeleyen bu hareket, Cartier saat ustalığının eşsiz örneklerinden sadece biri. 45 mm kasa çapı içerisinde yer alan mekanizması dahil tüm bileşenleri el işçiliğinin sonsuz sabrının sonucunda ortaya çıkmış.18K beyaz altın model, lacivert aligatör kayış ile eşleşiyor. Tam kurulduğunda 52 saat kesintisiz çalışıyor. Sadece 30 adet limitli olarak yaratıldı ve bir adet baget kesim pırlantalı modeli ile fiyatı 216.000$ ve 530.000$ olarak etiketlenecek.

SIHH-Cartier-ROTONDE_SKELETON_MYSTERIOUS_DLB_TBLLON_PLATINIUM-1-Foto-5

KAYNAK:

                        

About author View all posts

permun