Breitling – Transocean Chronograph Unitime ile mercek altında…

Havacılık temalı modellerin değişmez isimlerinden Breitling, kullanıcı dostu dünya saati fonksiyonu kadar ilgi çekici kadranıyla da beğeni toplayan modeli Transocean Chronograph Unitime ile mercek altında.

World Timer (dünya saati) fonksiyonu özellikle son birkaç yıldır pek çok marka tarafından markaja alınmış bir komplikasyon. Günlük hayatta kullanılabilirlik açısından oldukça verimli olmasının yanında, farklı gösterim şekilleri itibarıyla da markalara geniş bir oyun alanı sunan dünya saati özelliği saat meraklıları tarafından da rağbet görüyor.

Havacılık temalı modelleriyle adını saat tarihine altın harflerle yazdıran Breitling özelinde ise aslında hiç de yeni bir konu değil dünya saati fonksiyonu zira incelemeye konu modelin ilk ortaya çıkışı 1950li yıllara kadar uzanıyor. Kullanıcı dostu dünya saati özelliği kadar renkli kadranı ile de beğeni toplayan Transocean Chronograph Unitime ise, markanın bu tarzda tasarladığı modern örneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Modelin Transocean Koleksiyonu tarzında hazırlanmış kasası 46mm çapında tasarlanmış. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde düz ve parlak bir bezel yer alıyor. Breitling imzalı ayar kolu ve piston tarzında tasarlanmış kronograf butonlarının eşlik ettiği kasanın ön yüzünde iki taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Arka yüzünde masif paslanmaz kapak yer alan kasanın su geçirmezlik derecesi ise 100 metre / 10 bar olarak ayarlanmış.

KAYNAK: Horobox

 

About author View all posts

permun