TÜM ZAMANLARIN YAZARI “WILLIAM SHAKESPEARE” ve MONTBLANC

İngiltere’nin ve dünyanın en ünlü şair, roman ve oyun yazarı W. Shakespeare’in 400’üncü yılı kutlanıyor bu sene.

Romeo ve Juliet, Hamlet, Othello gibi dünya edebiyatına mal olmuş, en çok okunan ve sahnelenen eserlerin yaratıcısı, 17. yy.dan beri miras ve modernliğe yaptığı vurgularla evrensel temalara, basit kıskançlıklara, tutkunun mantığa galip gelmesine, kararsızlıklara getirdiği yorumlarla, tüm zamanların yazarı olmayı hak ediyor.

Montblanc, bu sene Yazarlar Serisi limitli kalemini William Shakespeare‘e adamış ve kanımca ortaya çok farklı bir tasarım çıkmış.

Kalemin ucu, Londra’daki “Globe” tiyatrosundan esinlenerek tasarlanmış. Gövdedeki siyah ve beyaz renklerde tiyatro oyununun konusuna göre asılan bayrak renklerinden (Siyah: trajedi, beyaz: komedi şeklinde) esinlenilmiş.

Gövdenin yapısında, yazarın tüyden olan kalemi vurgulanmış. Kapağın sekizgen şeklinde Londra’daki Globe William Shakespeare Tiyatrosu’ndan esinlenilmiş. Kalemin klipsindeki halka ile Shakespeare’in kulağındaki halka şeklindeki küpe vurgulanmış, gövdesindeki köşeli halkanın her yüzüne yedi tiyatro eserinin figürleri resmedilmiş. Gül ve hançer ile Romeo ve Juliet eseri, kafatası ile Hamlet eseri, iki satranç taşı ile Kral Lear eseri, sorguç (Tüy demeti) ile Beşinci Henry eseri, taç figürü ile Macbeth eseri, dönen bulutlar figürü ile Tempest eseri, C şeklindeki defne çelengi ile ise Julius Caesar eseri sembolize edilmektedir.

Kaynak Link ve Yazının Devamı: http://www.ustasaati.com/2016/08/16/tum-zamanlarin-yazari-william-shakespeare-ve-montblanc/

 

About author View all posts

permun