Breitling, ilk defa 1959 senesinde ürün grubuna eklediği ikonik Navitimer model ailesine yeni bir versiyon ekledi.

Breitling, ilk defa 1959 senesinde ürün grubuna eklediği ikonik Navitimer model ailesine yeni bir versiyon ekledi. 1. Jenerasyon Navitimer modelinin yeninden üretimi olarak tasarlanan model hem vintage hem de modern unsurları aynı çatı altına topluyor.

Yeni model için estetik anlamda 1959 senesinde üretilen orijinal modelin birebir reprodüksiyonu demek mümkün. Ancak modele hayat veren mekanizma markanın güncel kalibre ailesine ait.

Breitling Navitimer Ref. 806 1959 Re-Edition, 40.9mm çapında ve 13.43mm yüksekliğinde tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. 30 metre / 3 bar su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde, pirinç tanesi formlu klasik bezel de yerini almış. Bunun yanında kasanın ön yüzünde bulunan camın da 1959 tarihli orijinal versiyonda olduğu gibi mika olduğunu ekleyelim.

Modelin kadranı da yine orijinal versiyon ile benzer detaylar sunuyor. Saat 12 hizasına Aircraft Owners and Pilots Association (AOPA) organizasyonunun kanatlı logosu yerleştirilmiş. Tri-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadranın etrafında ise yine model ailesinin sembol detaylarından kayar hesap cetveli skalası kullanılmış.

Yeni modelin içerisinde ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber B09 kullanılmış. Elden kurmalı özelliği ile modelin Retro-inspired konseptine birebir uyum sağlayan COSC sertifikalı mekanizma kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf fonksiyonu ve 70 saate varan güç rezerv süresi ile dikkat çekiyor.

Kaynak: Horobox

About author View all posts

permun