Omega, insanoğlunun Ay’a ayak basmasının 50. yılı anısına tasarladığı yeni Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary Limited Edition modelini tanıttı.

Söz konusu Omega ve ikonik model ailesi Speedmaster olunca Special ve/veya Limited Edition modeller saat tutkunlarını diğer markalarda olduğu kadar heyecanlandırmıyor. Bu durumun en bariz nedeni de Omega’nın (tıpkı Hublot Big Bang ürün grubunda olduğu gibi) çok fazla sayıda özel veya sınırlı üretim model çıkartması… Ancak haberimize konu model için, saat dünyasının klişe lafı “Just another Speedy” demek hiç de kolay değil.

Yeni model, insanlık tarihi kadar Omega tarihi açısından da büyük önem arz eden Ay Yolculuğu’nun 50. yılı anısına tasarlanmış. Sadece 1014 adet ile sınırlı üretilen modelin tasarımında ise yine markanın efsane Ref. BA145.022 modelinden ilham alınmış.

Omega Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary Limited Edition, 42mm çapında ve 14mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa içerisinde geliyor. Kasanın üretiminde ise markanın patentli 18K sarı altın alaşımı Moonshine Gold malzeme kullanılmış. Karanlık bir gökyüzünde parlayan Ay’dan ilham alınarak üretilen bu alaşım sıradan altın alaşımlarına göre korozyon ve renk değişimine karşı daha yüksek direnç sunuyor. Ayrıca modern altın alaşımlarına nazaran biraz daha soluk görünen renk tonu ile özellikle Retro Inspired modeller için biçilmiş kaftan duruyor.

Kaynak:

 

About author View all posts

permun