IWC Schaffhausen Pilot’s Watch Timezoner Spitfire Edition “The Longest Flight” (Ref. IW395501)

Yeni IWC Schaffhausen Timezoner Spitfire Edition ile gökyüzünün mavilikleri içinde kaybolmaya hazır mısınız?

Havacılık ve saat kelimeleri bir araya geldiğinde eminim birçoğunuzun aklına gelen ilk marka IWC Schaffhausen olur. Pilot saatleri konusunda haklı bir üne sahip olan marka, her sene tanıttığı özel modellerle imajını pekiştiriyor. SIHH 2019’da da geleneği bozmayarak Pilot’s Watch Timezoner Spitfire Edition “The Longest Flight” modeliyle hayranlarını selamlayan IWC Schaffhausen, hem teknik hem de görsel bir şölene hazırlanmış görünüyor.

46mm x 15,2mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasaya sahip model, bilekte oldukça ihtişamlı görünüyor. Big Pilot modellerinden alışkın olduğumuz soğan formlu büyük kurma kolu da yine takdir edilesi detaylardan biri. Siyah kadran üzerinde yer alan havacılık detaylarının arasında yay formlu bir pencere, derhal dikkatleri üzerine topluyor. Siyah renkli seramik bezelle kontrol edilen ve farklı meridyenlerde yer alan ülkelerin bulundukları saat dilimlerini gösteren disk, karmaşık bir özelliği mümkün olan en basit kumanda yöntemiyle kullanıcısının hizmetine sunuyor. Kadranda yer alan disk istenilen ülkeye göre ayarlanıyor ve bezelin çevrilmesiyle 12 pozisyonuna gelen konumun saat ve tarih bilgisi kadrandan okunabiliyor. Bezel üzerinde isimleri bulunan bazı ülkeler için, yaz saati uygulaması bilgisi de eklenmiş.

Saatin ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal cama yer verilmiş. Arka kapak ise masif paslanmaz çelikten üretilmiş ve üzerinde “The Longest Flight” rölyefi işlenmiş. Saatin su geçirmezlik düzeyi 60 metre / 6 bar ile sınırlandırılmış. Anlaşılan IWC Schaffhausen, pilot saatlerinin suya değmeyeceğine o kadar emin ki günümüz spor saat standartlarında zayıf kalacak bir su geçirmezlik düzeyiyle idare ediyor.

KAYNAK: Horobox

About author View all posts

permun