BELL&ROSS YENİ SAATİ BR05’İ TANITMAYA HAZIRLANIYOR…

Havacılıktan ilham alan saatlerin lider markası Bell&Ross, ekstrem ortamlarda çalışan profesyoneller için tasarlanmış ikonik kare saati BR 03’ün bir yeni versiyonu olan BR 05’i çıkarmaya hazırlanıyor. Markanın işlevsellik, okunaklılık, güvenilirlik ve hassasiyet prensiplerini temel alarak tasarlanan bu yeni model, her açıdan şehirli bir his ve görünüm vaat ediyor. Saatin yapımında Bell&Ross’un tasarım çizgisi ile adeta özdeşleşmiş olan kare kasa üzerine yuvarlak çerçeve formu birlikte kullanılıyor.

ENTEGRE BİR TASARIM

BR 05 modelinin yapım aşamasında daire formunun kullanılması, kusursuzluğu simgelerken aynı zamanda dairenin dışına taşan kare çerçeve, markanın kendine özgü tasarım çizgisini de gözler önüne seriyor. Şehir yaşamının enerjisi, ritmi ve zenginliğinden aldığı ilhamla özgün ve kendinden emin bir stil oluşturuyor. BR05, kent kaşifleri olarak da adlandırabileceğimiz şehirli ve modern insanın zamanı öğrenme aksesuarı olarak karşımıza çıkıyor. Bu model, entegre bir kasa formuna sahip. Bilezik kısmının kasayla birleşik tasarımı, ürünün bir bütün olarak görünmesini sağlıyor.

Markanın kurucularından olan ve şu anki kreatif direktörü Bruno Belamich şöyle diyor: ‘’Saatin kasa ve bilezik kısmındaki entegrasyon, markanın görsel kimliği ile paralel olmakla beraber, aynı zamanda saate başka bir boyut da kazandırıyor. Bileziğin kasayla bağlandığı kısım aslında kasaya ait bir parça. Bu tasarım, 1970lerin canlı stil anlayışına gönderme yaparak, modern ve iddialı bir sonuç elde etmemizi sağladı.’’

PÜRÜZSÜZLÜKTE YENİ BİR BOYUT

40 mm çapındaki kare kasası ile, BR 05’in ilk bakışta pürüzsüz yüzey dokunuşları göze çarpıyor. Kusursuzca cilalanmış olan bezel, saatin hacmini ve içindekileri vurgulayarak ön plana çıkarıyor. Birbirini tamamlayan hatlara sahip saatteki cilalanmış yüzeyler, saatin şaşırtıcı derecede esnek olan çelik bileziğinde de karşımıza çıkıyor. BR 05’in kadranı, hafif bir gün ışığı yansımasıyla beraber optimum seviyede bir okunabilirlik vaat ediyor. Çelik bilezik seçeneğinin yanı sıra, alternatif olarak şık kauçuk kayış seçenekleri de mevcut. Kauçuk kayışların gümüş, lacivert ve siyah renk alternatifleri bulunuyor. Tüm bileşenlerin kusursuz olması ve saatin her bileğe mükemmel uyum sağlaması için, kayış ve bileziğin kasa ile bağlantı kavislerinin eğimine ayrıca özen gösterilmiş.

BR 05 Skeleton modelinde, Bell&Ross’un kendisi tarafından tasarlanan 360 ° salınım özelliğiyle BR-CAL 322 mekanizması kullanılıyor. Skeleton versiyonu 500 adet limitli olarak üretildi.

18 ayar pembe altın kasa ve bilezik seçeneği ile, bu yeni modelin hikayesi şimdilik ilk bölümünü tamamlıyor.

BİR GÜÇ SEMBOLÜ

Entegre tasarımı, yüksek konforu ve titiz tasarım dokunuşları ile BR05, aktif, şehirli bir yaşam tarzı için sadık bir yol arkadaşı. Bütünüyle karakter dolu olan bu model, aynı zamanda bir güç ve zarafet sembolü. Bell&Ross’un en son çıkan bu maskülen cevheri, büyüleyici bir tasarıma sahip. Modern yaşamın zorlukları ile yüzleşmekten çekinmeyen, kendi zamanının ve kaderinin kontrolünü ele almış erkekler için ideal bir aksesuar.

About author View all posts

permun