MUHTEŞEM ÜÇLÜ: HUBLOT X WILD CUSTOMS X LAURENT PICCIOTTO

Wild Customs x Hublot; Rock müzik, gitarlar ve saatlerin Laurent Picciotto tarafından bir araya getirilmesi. Bu muhteşem üçlünün ortak eseri, Hublot Classic Fusion Wild Customs özel koleksiyonu.

Rock’n’roll hikayesini anlatırken ikonografi kullanan ve müzik dünyasında bir devrimi simgeleyen bağımsız gitar üreticisi Laurent Picciotto, Gyrock adını verdiği yenilikçi mekanizmasını müzik dünyasına tanıtmaya hazırlanıyor.

Yıllanmış görünümlü titanyum veya bronz rengiyle yeni Hublot Classic Fusion Wild Customs, cüret ve yenilik kavramlarını somut bir şekilde bir araya getiriyor. Saatçilik ile müzik arasında geçen bir aşk hikayesi.

Hublot CEO’su Ricardo Guadalupe bu iş birliği ile ilgili şöyle diyor: ‘’Herkes Laurent’i, saatler ve elektrogitarlar gibi büyüleyici makinelere olan tutkusuyla biliyor. Heyecanlı, orijinal, yenilikçi ve sürprizlerle dolu biri olan Laurent, saatçilik dünyasının oldukça önemli bir aktörü. Bu gibi projelerde işin büyüsünü ilk fark eden, eşsiz ve farklı biri. Dünyadaki ilk Hublot mağazasını (271, Rue Saint-Honoré 75001, Paris) Laurent’la birlikte açtık. Tesadüfen, Laurent’in ortağı olduğu Wild Customs ve Saint Honoré’deki Hublot mağazalarının ikisi de 2008 yılında açıldı. Bu nedenle Hublot Paris Saint-Honoré için bir saat tasarlama fikri ortaya çıkınca, Laurent’ın, en az kendi gitarları kadar vahşi bir saat yaratma fikriyle ilerlemeye karar verdik.’’

Laurent Picciotto bu iş birliği ile ilgili şöyle diyor: ‘’Hublot ve Wild Customs, başladığı günden beri heyecanla takip ettiğim ve aynı tutku derinliği ile rock’n’roll tavrını paylaştığına inandığım iki macera. Ortak tutkulara sahipler; uzmanlık, mekanik parlaklık ve yenilik gibi birçok konuda paralel görüşleri var.’’

Bu iki dünyanın birleşim noktası Laurent Picciotto. Maceracı bir koleksiyoncu, elektro gitar ve saat tutkunu.

Hublot ile Laurent arasındaki bağlılık, Laurent’in öncü ruhu sayesinde Big Bang modelinin tasarlandığı andan itibaren başladı.

Ayrıca onu, elektro gitar endüstrisi için bir devrim niteliğinde olan Wild Customs macerasına sürükledi.

Birlikte, alışılmadık ve yaratıcı bir tasarıma sahip olan Classic Fusion Wild Customs’ı yarattılar. Vahşi rock’n’roll ruhu, onlara yeni malzemeler ve devrim niteliğinde mekanizmalarla çalışmaları için ilham verdi.

İsviçreli saat markası Hublot, çizilmeyen Magic Gold, renkli seramik, safir kristal ve kendi mekanizmaları olan Unico, Meca-10 ve tourbillon gibi ürünleri için birçok patent aldı.

Wild Customs Nashville’de temmuz ayında Gyrock’u ortaya çıkararak, elektrogitar tellerinin kullanımında devrim yaratacak nitelikte olan kendi patentli mekanizmasını tasarladı.

Rock’n’roll, İnovasyon ve Avant Garde

Saatin tasarımı, 20. yüzyılın başlarındaki sanayileşmeden ve ünlü Empire State Binası’nın görkemli salonundan ilham alıyor. Rock müziğin enerjisini dışa vuran fosforlu yeşil saniye ibresi, elektrogitarın altın çağı olan 1950 ve 1960ların öncü ruhunu ve rakipsiz yaratıcılığını yansıtıyor.

45mm’lik bir kasa çapına sahip olan saat, müzik aleti ustaları tarafından kullanılan bir taktik ile, karartılmış bronz veya yıllandırılmış titanyumdan yapılmış. Bezelde bulunan ve rock müziğin bir sembolü haline gelmiş olan kafatası işlemeleri, saatin tüm kasasını kaplıyor.

Otomatik bir mekanizmaya sahip olan bu saat, vintage görünümlü kahverengi veya siyah deri bir kayışla birlikte satışa sunuldu. Hublot Classic Fusion Wild Customs modelinden, her iki renkten 100’er adet üretilmiş olup, iki markadan da ilham alan karartılmış bronz ve yıllandırılmış titanyum kasalarla saat severlerin beğenisine sunuldu.

Classic Fusion Wild Customs, 2019 Temmuz ayının sonundan itibaren Paris Hublot Butik’te, Kasım 2019 itibariyle de Türkiye dahil olmak üzere tüm Hublot butiklerde satışa sunuldu.

 

About author View all posts

permun