ZAMANI ANLATMAK İÇİN TASARLANMIŞ BİR SANAT ESERİ VEYA SANAT ESERİ OLARAK TASARLANMIŞ BİR SAAT…

Adeta bileğe takılabilen bir sanat eseri niteliğinde olan Hublot Big Bang Sang Bleu II, yeni özel tasarımları ile sınırlı sayıda üretilerek saat severlerin beğenisine sunuluyor.

İnsanoğlu var olduğundan beri kültürel bir fenomen olarak varlığını sürdüren dövmecilik sanatı, Sang Bleu’nun kurucusu Maxime Plescia-Büchi gibi vizyoner sanatçıların çalışmaları sayesinde artık kendi başına bir sanat haline gelmiştir. Big Bang Sang Bleu II, mükemmel geometrik simgelerin ve hacim ustalığının horolojik bir ifadesi niteliğindedir. Bu simgeler, Hublot’nun saatçilikte kullandığı eşsiz bileşenlerle bir araya gelerek benzersiz ve zamansız tasarımları ortaya çıkarır.

‘’Maxime Plescia-Büchi bu tasarımında, Sang Bleu renklerini kullanarak mükemmel geometrik simgelerin önemini vurguluyor. Büchi’nin sanatında geometrik figürleri sıkça kullanması, saate mimari bir dokunuş katarken Hublot’nun Art of Fusion konseptiyle de mükemmel uyum sağlıyor.’’                                                                    Ricardo Guadalupe, Hublot CEO’su

Hublot Big Bang Sang Bleu II Limited Edition saatinin bu versiyonu, Sang Bleu dövme stüdyosunda kullanılan mavi mürekkepten ilham alınarak tasarlandı.

72 saat güç rezervine sahip bu saatte; mavi renk, kadranda ve kayışta karşımıza çıkarken, kasa ve bezel Sang Bleu’nun ikonik simgesi formundadır. 45 mm çapında, Titanyum veya King Gold kasa renkleriyle, taşlı veya taşsız seçenekleriyle satışa sunulan bu saatte, HUB1240 otomatik kronograf ve Unico mekanizması kullanılmaktadır.

About author View all posts

permun