YENİ BREITLING PREMIER BENTLEY MULLINER EDITION

Breitling, Bentley ile olan uzun yıllardır süregelen iş birliğini kutlamak için yeni ve özel bir tasarıma imza attı. Yeni Breitling Premier Bentley Mulliner Limited Edition tasarım ilhamını, Bentley’nin son çıkan modeli Continental GT Mulliner Convertible arabasından alıyor.

Breitling’in Bentley Motors ile olan ortaklığı, ikonik otomobil markasının efsanevi Continental GT’sini tasarladığı 2002 yılına kadar dayanıyor. Yeni Breitling Premier Bentley Mulliner Limited Edition, aynı zamanda bir otomobil ve saat markası arasındaki en uzun iş birliği olan 17 yıllık çalışmanın da bir kutlaması niteliğinde.

Dünyanın önde gelen iki markası arasındaki ortaklığı her zaman tanımlayan değerler, Premier Bentley Mulliner Limited Edition ile bir kez daha sergileniyor. Adından da anlaşılacağı gibi, yeni Breitling saatinin Bentley’in Continental GT Mulliner Convertible ile yakın bir ilişkisi var.

Breitling CEO’su Georges Kern, yeni kronografın Breitling’in en önemli iş birliklerinden biri olduğunun altını çizdiği konuşmasında şöyle söylüyor: “Bir yıl önce başlattığımız Premier Bentley Centenary Limited Edition, hem Bentley hem de Breitling hayranları tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandı. Premier Bentley Mulliner Limited Edition, Bentley ile Breitling DNAsı arasındaki benzerlik ile, ortak hikayemizin bir sonraki adımı. Aynı zamanda bu iş birliği, adı miras, zanaatkarlık ve olağanüstü performans ile anılan Bentley Mulliner için de bir tanıklık.”

Premier Bentley Mulliner Limited Edition

Bentley CEO’su Adrian Hallmark: “Bentley ile Breitling arasındaki uzun zamandır devam eden bu  ilişki; paylaştığımız lüks, yenilik ve detaycılık gibi ortak değerlerin bir kanıtı.

Bentley Mulliner Workshop

Bentley’in Mulliner atölyesi, tarihi Elizabeth’in tahta çıkmasından sadece bir yıl sonraya, 1559’a kadar uzanan bir aile şirketi olan Mulliner’ın bir uzantısıdır. Bununla birlikte, ailenin gerçekten önem kazandığı an, 1760 yılında Francis Mulliner’in Kraliyet Postası için araba inşa etmek ve sağlamak için görevlendirildiğinde gelmiştir.

1870’te Francis’in oğlu Robert Bouverie Mulliner, tıpkı kendisi gibi babasının mükemmellik arayışını paylaşan Mulliner London Limited adlı bir ‘’coachbuilding’’ üretim şirketini kurdu.

Yaklaşık 150 yıldır Mulliner, müşterilerinin titiz gereksinimlerini karşılamak için en yüksek standartlarda üretilen özel yapım el işleri ile ünlüdür. Mulliner, otomotiv markası ile ortaklığa girmeden önce, Bentley için 1923’te üretim yapmaya başladı ve altmış yıldan fazla bir süredir atölye, Bentley’nin yaratıcılığına ve müşterilerinin hayallerine hayat vermeye devam ediyor. Her Bentley Mulliner modeli, en ince ayrıntısına kadar üretilmiş özel bir tasarım nileliğinde.

Breitling Premier Bentley Mulliner Limited Edition 

Bentley ve Mulliner isimlerine layık bir Breitling saat, gerçekten çok özel bir ürün olmalı. Bu yeni kronograf, şimdiye kadar tasarlanmış en lüks GT olan Bentley Continental GT Mulliner Cabrio’nun iç kısmına ve özellikle lüks otomobilin gösterge tablosundaki Breitling saatine benzerlikler içeriyor.

Breitling Premier Bentley Mulliner Limited Edition satin üretimi, 1000 parça ile sınırlıdır. Otomobilin Imperial Blue deri iç tasarımını anımsatan mavi timsah derisi kayış üzerinde, 42 milimetrelik paslanmaz çelik bir kasaya sahiptir. Zarif gümüş kadranı Bentley Continental GT Mulliner Convertible’ın gösterge tablosundaki saati anımsatır. Saatteki mavi alt kadranlar- saat 3 yönünde 30 dakikalık bir sayaç ve saat 9 yönünde küçük bir saniye kadranı- yaklaşık 70 saatlik etkileyici bir güç rezervine sahip olan Breitling Manufacture Kalibre 01’in varlığını ortaya koyan bir göstergedir. Kırmızı saniye ibresi ve ortalanmış 60 dakikalık ölçek, Bentley Continental GT Mulliner Cabrio’nun iç kabininde bulunan kırmızı dikişi anımsatır.

Kasanın sol tarafında, tasarımı tarihi Bentley’lerde bulunan motor dönüş kontrol paneline dayanan, oyulmuş bir “Bentley” yazıtına sahip bir plaka mevcut. Saatin şeffaf safir kasası etrafında “MULLINER EDITION – BREITLING – 1000’DEN BİRİ” yazan bir yazıt var. Breitling Premier Bentley Mulliner Limited Edition, COSC sertifikalı bir saattir.

Tüm Breitling saatler gibi COSC sertifikasına sahip olan bu saat, şeffaf safir kasası etrafında “MULLINER EDITION – BREITLING – ONE OF 1000” yazısına sahip.

Breitling ve Bentley 

Breitling’in Bentley ile olan ortaklığı 2002 yılından itibaren olarak bilinse de, bu iki marka arasında daha geriye giden tarihi bağlantılar var. Vizyon sahibi saatçi ve kurucusu Léon Breitling’in torunu Willy Breitling, sadık bir Bentley müşterisiydi. Kusursuz tasarım içgüdülerine ve şık kişisel yeteneklere sahip bir adam olan Willy, başka bir otomobil sürmeyi hayal edemezdi.

Bentley at Le Mans

Bentley lüks arabalarıyla tanınırken, markanın pistte de etkileyici bir geçmişi var. 1924-1930 yılları arasında ünlü Bentley Boys, 24 Hours of Le Mans yarışını tam beş kez kazandı. Bu başarı, markanın geçmişinin bir parçası olarak kalmadı. 2003 yılında Bentley ilk iki sırayı alarak Le Mans’a döndü. Dünyanın en ünlü dayanıklılık yarışının bu versiyonunda Breitling, Bentley’in gururlu ana sponsoru oldu ve başarıyı kutlamak için Limited Edition Chronograph Bentley Le Mans’i yarattı.

 

About author View all posts

permun