BREITLING SUPEROCEAN HERITAGE 57 KAPSÜL KOLEKSİYONU: 1950LER VE 1960LAR SÖRFÇÜLERİNİN YAŞAM TARZINA BİR GÖNDERME

Breitling, tasarım ilhamını 1957’den itibaren markanın orijinal SuperOcean’ından alan Breitling Superocean Heritage’57 Kapsül Koleksiyonu’nu tanıtmaya hazırlanıyor. Koleksiyon, 1950’lerin ve 1960’ların serin ve rahat sörf yaşam tarzını da bünyesinde barındırıyor. Breitling’in Kapsül Koleksiyonları sınırlı bir süre ve dolayısıyla sınırlı sayıda üretilir ve saatler numaralandırılmaz. Bu koleksiyonlar markaya çekirdek koleksiyonunun geçmişinden kaynaklanan belirli hikayeleri anlatma şansı verir.

Breitling Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonu, dünyanın gerçek dalış simgelerinden biri olan Superocean koleksiyonuna bazı ilginç değişiklikler ekleyen yeni bir koleksiyon. Koleksiyondaki her saat, sörfçüler ve plaj sakinleri ile ilişkili rahat yaşam tarzını içeren klasik bir deniz saatinin modern bir retro yorumu niteliğinde. Breitling CEO’su Georges Kern’e göre, “Kapsül Koleksiyonlar, markamızın en ilham verici hikayelerinden bazılarını anlatıyor ve böylelikle sınırlı bir süre için benzersiz saatler üretiyoruz. Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonu ile, bir dönemi tanımlayan rahat Güney Kaliforniya sahilde eğlence kültürüne odaklandık. 1950’lerde ve 1960’larda sörf yapmak buradaki hikâye anlatımımızın temelidir. Sanılanın aksine o zamanlar bize çok daha fazlasını sundu: harika müzik, muhteşem arabalar ve sonsuz kumsallarda ve arayışında bulunan özgürlükle neredeyse ruhsal bağlantı mükemmel dalgalar.”

Superocean Heritage ’57 Capsule Collection & Superocean Heritage ’57 Limited Edition

Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonu iki kadran seçeneğiyle sunulur. Klasik bir siyah kadran, pim veya katlanır tokalı siyah bir vintage deri kayış üzerinde bulunurken, diğerinde mavi bir kadran ile pim veya katlanır tokalı kahverengi bir vintage esintili deri kayış vardır. Aynı zamanda kelebek toka ile entegre Ocean Classic paslanmaz çelik bilezik seçeneği de mevcuttur. Bezelde ise siyah seramik üzerine gümüş veya 18 ayar kırmızı altın kaplama seçeneği mevcuttur. Bu çarpıcı saatin siyah ve lacivert kadran seçenekleri vardır. Kayış olarak ise kahverengi vintage esintili deri veya kelebek tokalı Ocean Classic paslanmaz çelik bilezik seçenekleri mevcuttur.

Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonu’ndaki saatler, yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi sunan Breitling Calibre 10 tarafından desteklenmektedir. Tüm Breitling saatleri gibi Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonundaki tüm saatler COSC sertifikalıdır.

Breitling, kendi tarzını ifade eden bir saat tasarlamaktan gurur duyuyor. Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonundaki saatler, diğer Breitling saatler ile bazı belirgin tasarım DNA’larını paylaşıyor, ancak cool detaylarını birkaç adım daha ileri götürüyor.

Breitling CEO’su Georges Kern şöyle diyor: “Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonunu, sıra dışı bir şey isteyen insanlar için tasarladık; bileklerinde hem harika bir saat hem de küçük bir renk festivali isteyenler için.” Superocean Heritage ’57 kesinlikle bu hedefe ulaşıyor, saat tamamen renkle ilgili. 42 milimetrelik paslanmaz çelik kasaya ve ultra sert siyah seramik bir bezele sahiptir. Ancak asıl önemli noktalar, saatin 12, 3, 6 ve 9 saatlerini gösteren renk detaylarıdır. İndeksler ve saat ve dakika ibreleri, sarı, yeşil, mavi, çivit mavisi, menekşe, kırmızı ve turuncudan oluşan gökkuşağı derecesinde Super-LumiNova® ile kaplanmıştır. Super-Luminova, saati çeşitli aydınlatma koşullarında okumayı kolaylaştırır. Kasanın içindeki Breitling Calibre 10 mekanizması yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi sağlar.

Daha da fazla renk eklemek isterseniz, altı renk kombinasyonundan birinde ayrı olarak satın alınabilen canlı bir Outerknown ECONYL® iplik NATO kayışıyla saatinizi renklendirebilirsiniz!  Kasasının arkasında “ONE OF 250” sözcükleri yazılı Superocean Heritage ’57 Kapsül Koleksiyonu, sadece 250 adet ile sınırlıdır!

 

About author View all posts

permun