Ulysse Nardin Diver X Skeleton

Deniz yaşamı ve denizcilik ile ilgili enstrümanlarla olan yakın temasını saat modelleri için ilham kaynağı olarak kullanmasıyla bilinen Ulysse Nardin, yeni dalgıç saati Diver X Skeleton ile yaklaşan yaz mevsimine göz kırpıyor.

Uzun bir dönem ürettiği Marine Chronometer cihazları ile modern denizciliğe yön veren marka, mirasını deniz temalı modellerle bileklere taşımaya devam ediyor. Köklü markanın, Watches & Wonders 2021 yenilikleri kapsamında tanıttığı yeni modeli Diver X Skeleton ise, bu yaklaşımın en modern ve rafine örnekleri arasında yerini alıyor. Yeni model, markanın son dönemde sıklıkla altını çizdiği X konsepti ve iskelet kadran gibi detayları bünyesinde topluyor.

Yeni model 44m çapında tasarlanmış, sportif bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik üzerine mavi PVD kaplamasıyla oldukça ilginç bir duruş sergileyen kasanın ön yüzünde, beyaz/turuncu karakterlerin görev yaptığı Carbonium mineli, tek yöne dönebilen dalgıç bezeli yer alıyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların bulunduğu kasaya, turuncu kauçuk parçaların koruduğu mavi PVD kaplamalı kurma kolu eşlik ediyor. Model 200 metre su basıncına dayanabiliyor.

Model ailesine, markanın son dönem modellerinden aşina olduğumuz, geniş X figürüne yer veren, iskelet tarzı bir kadran eşlik ediyor. Endüstriyel ve modern dokunuşları ile dikkat çeken kadran, geniş saat markörleri ve mavi PVD kaplamalı kalın kollar sayesinde, tüm karmaşıklığına rağmen, zamanın hızlı ve doğru bir şekilde okunabilmesine imkan sağlıyor. X figürü şeklinde tasarlanan merkez köprülerinde de temaya uygun turuncu detaylar göze çarpıyor.

KAYNAK: HOROBOX

 

About author View all posts

permun