YENİ BREITLING PREMIER HERITAGE KOLEKSİYONU

Breitling kurucularının yaratıcı ruhundan ilham alınan yeni Premier Heritage koleksiyonu, seçkin zevklere sahip modern ve titiz erkekler için. Bu çok özel saatler, markanın en şık ve incelikli ürünleri.

“Mirasımızdan ilham alınan ve modern dokunuşlarla yorumlanan bu tasarım, Breitling’in en ünlü yeniliklerinden bazılarını taşıyor ve Breitling’in modern kronografın icadından gelen mirasını yeniden canlandırıyor. Tarihimiz kesinlikle yeniden hayat buluyor.” Breitling CEO’su Georges Kern, zamana meydan okuyan şıklığa sahip yeni koleksiyon için bunları söylüyor.

Premier Heritage koleksiyonu, Breitling’in kurucu ekibine saygı duruşunda bulunuyor: Üç kuşağın erkekleri, zaman ölçümü tarihini yeniden yazmış ve Breitling’i bugün bulunduğu noktaya getirmiş isimler. Léon Breitling 1884 yılında şirketi kurdu ve daha sonra 15 ve 150 km/sa arasındaki hızları ölçebilen basit bir zamanlayıcı/takimetrenin patentini aldı. Bu icat, 1906 yılında Vitesse cep saatinde yer aldı. 1915 yılında, oğlu Gaston, dünyanın bileğe takılan ilk kronograflarından birini yarattı. Bu modelde saat 2 pozisyonunda bağımsız bir buton bulunuyordu. Bu yenilik; başlatma, durdurma ve sıfırlama işlevlerini tepeden ayırarak spor faaliyetlerinde zaman ölçümünü çok daha pratik hale getirdi.

1934’te, Léon’un torunu Willy, saat 4 pozisyonundaki diğer bağımsız kronograf butonunun patentini aldı. Willy Breitling’in takdir edilen öncü başarıları arasında 1938 yılında Huit Havacılık Departmanı’nın kurulması da yer alıyordu.

SEÇKİN ZEVKLER

Cesur ve teknolojik bilgisi yüksek olan Willy Breitling, ayrıca zarif dokunuşlara ve gösterişe olan tutkuyu da anlayabiliyordu. Bu özelliği, 1940’larda Breitling’in işlev ile stili buluşturan ilk modeli olan orijinal Premier kol saatlerini tasarlaması için ona ilham verdi. Willy şöyle diyordu: “Saatinizi taktığınız zaman mükemmel zevkin karakteristik sembolünü yaşarsınız.”

Breitling’in Premier Heritage koleksiyonundan oluşan yeni nesil Premier saatler, zamana meydan okuyan bu zarafete yeniden can veriyor. Koleksiyonda, şu üç belirgin kategoriye ayrılan altı saat yer alıyor: Chronograph, Duograph ve Datora.

Saatlerin tamamında Arabik sayılar, vintage esintili ibreler ve uygun tonlarda dikişlere sahip yarı parlak timsah derisi kayışlar kullanılıyor. Her bir saat COSC sertifikalı kronometre özelliğinde ve 100 metre derinliğe kadar su geçirmezliğe sahip.

ÇIĞIR AÇAN FONKSİYONLAR

40 mm’lik Premier Heritage Chronograph, tıpkı 1940’lardaki ataları gibi manuel kurmalı. Breitling’in 01 kodlu kendi mekanizmasından ilham alınan B09 kodlu kendi mekanizması ile güç alıyor. İki varyasyon bulunuyor: Paslanmaz çelik kasalı göz alıcı fıstık yeşili kadran veya 18 ayar pembe altın kasalı gümüş renkli kadran.

42 mm çapında paslanmaz çelik ve 18 ayar pembe altın kasalar sunan Premier Heritage Duograph’ta ise sırasıyla mavi veya siyah kadran seçenekleri bulunuyor. Saat üreticiliğindeki en karmaşık özelliklerden olan rattrapante işlevi, üst üste binen iki kronograf ibresi sayesinde kullanıcının iki farklı zaman ölçümünü aynı anda yapabilmesini sağlıyor. Bu modelde, Breitling’in B03 kodlu kendi mekanizmasından ilham alınan, manuel kurmalı B15 kodlu kendi mekanizması kullanılıyor.

1940’lardaki ataları gibi, 42 mm’lik Premier Heritage Datora da yüksek görünürlüğe sahip karmaşık işlevleri yani gün, tarih ve Ay evresi göstergeleri ile öne çıkıyor. Breitling’in B25 kodlu kendi mekanizması ile güç alıyor. Datora’nın bakır renkli kadranı paslanmaz çelik kasayla çevrelenirken, gümüş renkli kadranı da 18 ayar pembe altın kasaya sahip.

Premier Heritage koleksiyonundaki üç model de, Breitling’in nesiller boyunca evrilen zaman ölçümü ustalığını vurguluyor.

BREITLING

Breitling, 1884’ten bugüne yüksek hassasiyete sahip saatleriyle, bileğe takılan kronografın geliştirilmesindeki öncü rolüyle ve tasarım mükemmelliği konusundaki değişmez kararlılığıyla dünya çapında itibar kazandı. Breitling, havacılıkla olan katmanlı ilişkisi sayesinde insanlığın gökleri fethetme sürecindeki en önemli anlardan bazılarına ortak oldu. Yenilik ruhuyla ünlenen marka, aynı zamanda bilim, spor ve teknoloji dünyasında da ayrıcalıklı bir yer kazandı. Breitling, mekanizmalarını kendi üretiyor ve her birinin kalitesi, tüm Breitling saatlerinde olduğu gibi, İsviçre’de üretilen COSC onaylı bir kronometre olarak rüştünü ispatlıyor.

 

About author View all posts Author website

Barış