FOSFORLU KONTRAST OYUNLARI

Bell&Ross VINTAGE BR V2-94 FULL LUM modelinde fosforlu etkinin farklı tonlarını kullanıyor. VINTAGE FULL LUM modelinin hem gece hem de gündüz kolay okunan kadranı, açık yeşil ve açık sarı olmak üzere iki Super-LumiNova® rengini bir araya getiriyor. Bu renk kombinasyonu, saate profesyonel bir görünüm katıyor.

Metal kadranı yeşil Super-LumiNova® C5 fosforlu pigmentlerden yapılan bir boyayla tamamen kaplanırken, metal parçalardan oluşan iskeletleştirilmiş rakamlar, indeksler, ibreler ve sayaçlar ise açık sarı Super-LumiNova® C3 dolgulu. Parlaklığın şarj ve deşarj döngüleri sınırsız ve saatin verimliliğini asla etkilemiyor. Şarj süresi çok kısa ve ışık yoğunluğu kalitesi olağanüstü. Ayrıca kadran, zamanı en yüksek verimlilikle gösterme misyonunu başarıyla yerine getiriyor. Hatları, gün ışığında önemli öğeleri vurguluyor. Saatin görsel öğeleri, grafik kadran ve net indekslerle buluşuyor. Gece çöktüğünde ise kadran aydınlanıyor. Fosforlu kadran, çarpıcı bir ışıkla parlıyor ve açık yeşil renkli arka plan da fosforlu yeşile dönüşüyor. 30 dakika sayacı ve kronometre ibresi ise fosforlu maviye dönüşerek ölçülen zamanın kolayca okunabilmesini sağlıyor. Yoğun ışık; rakamlar, indeksler, ibreler ve sayaçların siyah hatlarıyla mükemmel bir kontrast oluşturan ideal parlaklığı sunuyor. 41 mm’lik paslanmaz çelik kronografta ultra bombeli safir cam kullanılıyor. Kasa arkası da safir camdan yapılma ve mekanik mekanizmayı gözler önüne seriyor. Siyah anodize alüminyum bezel, 60 dakika ölçeğine sahip ve sabit. Son olarak, kronograf butonları yanlışlıkla basılmalarını önlemek için vidalı.

Modeli daha da özel kılmak için bu teklif 250 adetle sınırlandırılıyor. “Tropik” olarak da bilinen siyah kauçuk kayış, bu modern kompozisyonda son bir vintage dokunuş sağlıyor.

Retro ruhu kararlılıkla bünyesinde toplarken zamanı büyük bir hassasiyetle ölçen bu yeni model; gündüz ve gece kolay okunabilirliğe önem verenlere hitap edecek.

Mekanizma: BR-CAL.301. Otomatik mekanik. Cam: Anti refle kaplamalı ultra bombeli safir cam.

Fonksiyonlar: Saat, dakika, saat 3 yönünde küçük saniye ibresi ve tarih. Kronograf: Saat 9 yönünde 30 dakika sayacı, merkezi kronograf saniyesi.

Su geçirmezlik: 100 metre.

Kasa: 41 mm çap. Satine finisajlı ve parlak çelik. Anodize siyah alüminyum halkalı ve 60 dakika ölçekli sabit bezel. Vidalı tepe ve butonlar. Çelik ve safir camdan arka kapak.

Kayış: Siyah kauçuk.

Kadran: Super-LumiNova® boyalı fosforlu yeşil. Super-LumiNova® kaplamalı rakamlar ve indeksler. Super-LumiNova® dolgulu, metal iskeletleştirilmiş akrep, yelkovan ve saniye ibresi.

Toka: Pimli. Satine finisajlı ve parlak çelik.

 

 

About author View all posts

permun