IWC SCHAFFHAUSEN VE UZUN SOLUKLU ORTAĞI MERCEDES-AMG PERFORMANS MÜHENDİSLİĞİNDEN İLHAM ALAN BİR KRONOGRAF TASARLADI

Schaffhausen, 21 Mayıs 2021. IWC Schaffhausen ve Mercedes-AMG, Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” modelini saat severlerle buluşturuyor. Bu saat İsviçreli lüks saat yapımcısı ile Alman otomobil üreticisini 2004 yılından beri birbirine bağlayan ortaklığın son ürünü. IWC yeni modelini, IWC CEO’su Christoph Grainger-Herr, Mercedes-AMG CEO’su Philipp Schiemer ile ortak marka elçisi ve yarış pilotu Maro Engel ile beraber, internet
üzerinden gerçekleştirdiği bir yayında tanıttı.

İsviçreli lüks saat yapımcısı ile performans ve spor otomobil markası Mercedes-AMG arasındaki uzun soluklu işbirliği teknik mükemmellik ve kalite tutkusu dahil birçok ortak değere dayanıyor. İki şirket de cesur fikirlerini hayata geçirmeye can atan vizyonerler tarafından kuruldu. 1868’de Florentine Ariosto Jones, geleneksel zanaatkarlığı gelişmiş endüstriyel performansla birleştirerek İsviçre saatçiliğini yeniden tanımladı. Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher ise 1967’de ileri yarış teknolojisini binek araçlara uyarlama konseptiyle Almanya’nın Grossaspach şehrinde AMG’yi kurdu. IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “IWC Schaffhausen ve Mercedes-AMG performans ve tasarım tutkusunun yanı sıra en ince detaya kadar kusursuz mühendisliğin de peşinde. 17 yıllık ortaklığımız boyunca hem motor sporları alanında beraber heyecan verici anlar yaşadık hem de
müşterilerimize bir ömür unutamayacakları anılar yaşattık. Bugün Pilot‘s Watch Chronograph Edition “AMG” modelinden başlayarak, Mercedes-AMG’nin Pilot’s Watch koleksiyonumuzun vazgeçilmez bir üyesi olmasından gurur duyuyoruz” diye açıkladı.

Mercedes-AMG CEO’su Philipp Schiemer “MercedesAMG ve IWC arasındaki ortaklık başarılı ve uzun soluklu bir işbirliği için gereken her özelliğe sahip. Üstün zanaatkarlık uygulamalarına ve ürün deneyimlerine verdiğimiz önem bizi 2004’ten beri birleştiriyor. Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” güçlü ortaklığımızın altını bir kez daha çiziyor” sözleriyle düşüncelerini belirtti. Otomotiv mühendisliği materyalleriyle üretilen Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” (Ref. IW377903) IWC’nin şirket üretimi 69385 kalibreyle donatılmış ilk 43 mm Pilot’s Watch Chronograph modeli. Aynı zamanda olağanüstü hafif ve çizilmeye dayanıklı titanyum kasayla donatılmış ilk Pilot’s Watch Chronograph. Grade 5 titanyum yüzey AMG’nin en gözde modeli Selenite Grey Magno boya rengini hatırlatacak biçimde saate mat gri görünümünü veriyor. Kadranda da yine AMG’nin ayrılmaz unsurlarından biri olan karbon fiber parçalar var. Hammaddesi ise dokuma makinelerinde işlenerek tekstil dokusu kazanan ve nihai üründe karakteristik dokunmuş “karbon görünümüne” bürünen kesintisiz karbon fiber. Siyah karbon kadran gümüş kronograf alt kadranlarıyla mükemmel bir kontrast oluşturarak yarış otomobillerindeki göstergeleri akla getiriyor.

Çok yönlü bu performans saati IWC üretimi 69385 kalibreyle çalışıyor. Sağlam ve hassas kronograf mekanizması 12 saate kadar durma süresi ölçümü yapılmasına olanak veriyor. Kronograf fonksiyonu iki fonksiyon seviyeli karmaşık bir bileşen olan kolonlu çark koordinatörüyle kontrol ediliyor. Renkli safir cam kasa arkasına Mercedes-AMG logosu işlendi. Saat tezat renkte dikişler ve katlanır tokayla bezeli kabartmalı dana derisinden siyah renkte kayışla takılıyor. Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” modeli Philipp Schiemer ve Christoph Grainger-Herr’in düzenlediği bir internet yayınında tanıtıldı. Schiemer ve Grainger-Herr yarış tutkularını, iki markanın paylaştığı değerleri ve saat yapımcılığı ile mobilitenin sürdürülebilir geleceği üzerine düşüncelerini dile getirdi. Onlara katılan Maro Engel yayına profesyonel yarış pilotluğu perspektifini yansıttı.

IWC marka elçisi aynı zamanda Mercedes-AMG yarış pilotu Engel, her iki şirket hakkında da derin bilgiye sahip. İnternet yayını https://watches.iwc.com/amgwebcast adresinden izlenebilir. Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG”, 21 Mayıs’tan itibaren IWC.com adresi, IWC butikleri ve yetkili satıcılar aracılığıyla ön siparişe açılıyor. My IWC bakım programı kapsamında olması sayesinde 2 yıllık standart Uluslararası Sınırlı Garanti süresi 6 yıla uzatılabiliyor.

ABOUT MERCEDES-AMG

Mercedes-AMG, Affalterbach/Almanya merkezli Mercedes-Benz Cars şirketinin performans ve spor araba markası. Şirket motor sporları tutkunu Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melche tarafından 1967’de kuruldu. Mercedes-AMG GmbH 2005’te alt kuruluşu durumundaki Daimler AG’yi tamamen bünyesine kattı. Daimler AG kompakt performans otomobillerinden AMG GT ailesi gibi gerçek spor arabalara kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle sportif alanda şirkete öncülük ediyor. Mercedes-AMG motorları büyük ölçekli üretime tezat oluşturacak biçimde “One Man, One Engine” prensibine uygun olarak Affalterbach’ta monte ediliyor. AMG yarış pistlerinde doğdu ve günümüze dek her araçta doğrudan algılanabilen kusursuz yenilikçiliğiyle tüm detaylarda “Driving Performance” felsefesine adandı.
AMG – bu üç harf dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için üstün otomobil performansı, seçkinlik, duygu,
randıman, dinamik sürüş keyfine karşılık geliyor. AMG çıtayı yükseltmeye devam ederken Mercedes-Benz
çatısı altında lüks performans markası olarak hedefinde ürün portföyünü güçlendirmek var. Halihazırda bir
yandan şirketi dönüştürürken bir yandan da elektrikli güç aktarım organlarıyla sürüş performansının geleceğini yeniden tanımlıyor.

 

 

About author View all posts

permun