IWC’NİN YENİ BIG PILOT’S WATCH REKLAM KAMPANYASININ YÜZÜ MARKA ELÇİSİ LEWIS HAMILTON OLDU

3 Haziran 2021 – Yeni Pilot’s Watch koleksiyonunu Nisan ayında beğeniye sunan IWC Schaffhausen şimdi de odağında Big Pilot’s Watch’un bulunduğu global çapta bir reklam kampanyası başlatıyor. Kampanyanın yüzü ise 2013’ten beri IWC marka elçisi olan yedi kez FIA Formula One™ Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton. Kampanya ‘en hızlı otomobillerin sürücüsü’ Hamilton’ın yeteneğini ve toplumsal etkisini sosyal adaletsizliklere karşı farkındalığı  artırmak ve zorlu geçmişlerden gelen insanlara fırsat tanımak için kullanarak nasıl zamanla ‘değişimi tetikleyen kişi’ye dönüştüğünü de anlatacak. Reklam kampanyasındaki çarpıcı kareler yeni marka elçisi unvanıyla IWC ailesine katılan Britanyalı fotoğrafçı Misan Harriman’ın imzasını taşıyor.

IWC’nin yeni kampanyası Lewis Hamilton ile Big Pilot’s Watch’u bir araya getirirken ikisinin eşsiz statülerinin altını çiziyor. İlk kez 2002’de piyasaya çıkan Big Pilot’s Watch yıllar içinde modern bir tasarım ikonu ve farklı bir  zihniyetin temsilcisi haline geldi. Günümüzde yaratıcı insanların, cesur girişimcilerin ve hayallerinin peşinde kendi yolunu çizmekten çekinmeyenlerin tercih ettiği bir saat. Hayat yolculuğunda rekorlar kırmaya odaklanmış bir sporcudan ‘değişimi tetikleyen kişi’ye dönüşen Hamilton bu profile mükemmelen uyuyor. Hamilton kariyerindeki başarılarla birlikte kendi spor dalındaki farklılık, çeşitlilik ve ayrımcılık sorunları dahil pek çok sosyal meselede giderek daha fazla sesini yükseltiyor.

Reklam kampanyasında Hamilton yeni koleksiyondan birçok saat taktı: Big Pilot’s Watch 43, Big Pilot’s Watch TOP GUN Edition ‘Mojave Desert’, Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar ve Pilot’s Watch Chronograph 41.IWC Schaffhausen Pazarlama Kurulu Başkanı Franziska Gsell “Big Pilot’s Watch’un hayat verdiği benzersiz karakteri ifade etmek için Lewis Hamilton’dan daha iyisini bulamazdık. Hamilton sadece başarılı bir sporcu değil hedeflerini tutku ve azimle belirleyerek gerektiğinde sesini yükseltmekten imtina etmeyen çok yönlü bir kişilik. Lewis hem pistteki başarıları hem de kişiliğiyle saygımızı sonuna kadar hak ediyor. Sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk alanlarındaki girişimlerimizle çok daha kapsayıcı bir organizasyon haline gelmek için çaba harcarken bu değerleri
somutlaştıran Lewis ile yeni kampanyamızda işbirliği yapmanın gururunu yaşıyoruz” diye açıkladı.

YENİ MARKA ELÇİSİ MISAN HARRIMAN

Reklam kampanyasındaki fotoğrafları ünlü fotoğrafçı Misan Harriman çekti. Nijerya’da doğan ve Birleşik Krallık’ta büyüyen Harriman, Britanya Vogue dergisinin Eylül ayı kapak fotoğrafını çekerek derginin 104 yıllık tarihinde kapakta fotoğrafı yayınlanan ilk siyahi oldu. Öyküleyici tarzıyla bilinen Harriman kendi kendini yetiştirmiş bir fotoğrafçı ve yakın tarihli sarsıcı toplumsal olaylara dair birçok çarpıcı fotoğraf onun imzasını taşıyor. Harriman, IWC’nin marka elçileri camiasına katılan son isim. IWC’nin dijital Big Pilot’s Watch kampanyasında da yer alan Britanyalı fotoğrafçı markanın dijital kanallarında izleyebileceğiniz kısa bir videoda kariyerindeki kilometre taşlarını ve Big Pilot’s Watch sevgisini anlatıyor. Ayrıca dijital kanallarda Harriman ve Hamilton’ın Formula OneTM sürücüsünün inanılmaz kariyerinden, moda ve müzik tutkusundan ve sosyal aktivist kimliğinden bahsettikleri sohbeti de bulabilirsiniz.

Misan Harriman’ın IWC dijital Big Pilot’s kampanyasını izlemek için: https://watches.iwc.com/misanigtv

Misan Harriman ve Lewis Hamilton arasındaki sohbeti izlemek için: https://watches.iwc.com/misanxlewis

About author View all posts

permun