Smartwatch Gents Vitality Geleceğin klasiği yeniden doğuyor

Dördüncünesil Frederique Constant akıllı saatlerin tanıtılmasının üzerinden bir yıl bile geçmeden, Smartwatch Vitality koleksiyonu erkekler için yeni versiyonlarla genişliyor. Gerçek karaktere sahip dört yeni model, orijinal tasarımın etkileyici çok yönlülüğünü ortaya koyuyor.

Frederique Constant, Haziran 2020’de akıllı saatleriyle ilerlemesini sürdürdü. Saat üreticisi, bu geliştirmelere 2015 yılında başlayarak İsviçre Yapımı akıllı saatlere kucak açan ilk Cenevreli mekanik saat üreticisi olmuştu. Devam eden bu kararlılık, halen İsviçre’de tasarlanan ve montajlanan akıllı modülleri temel almakta olan modellerde (“Notify” ve “Classics” Horological Smartwatch, Classic Hybrid Manufacture) artışa yol açtı.

Dördüncü nesil Smartwatch Vitality de bu geliştirmeleri bir adım ileri götürüyor. Markanın teknolojik bilgilerinden yola çıkan bu ikonik modeller, çok özel bir kadranla sunulan yeni bir görünüme sahip. Alt kısımdaki dijital ekranı aktifleştirmek için tepeye dokunduğunuzda, Frederique Constant Smartwatch uygulamasında ön tanımlı olan zengin bilgilere erişebiliyorsunuz.

Tek renk

 Erkekler için tasarlanan dört yeni model, tıpkı tasarımın orijinal başarısını borçlu olduğu model gibi 42 mm çapında. İlk iki model, çağdaş olduğu kadar cesur da. Her ikisi de tamamen siyah veya gri olmak üzere tek renkli. Kaynağını 21. yüzyıldan alan saatlerin çelik kasaları PVD titanyum kaplamalı.

Tamamen siyah olan ilk tasarımın gizemli, güçlü ve benzersiz görünümü, aynı tondaki pimli toka ile tamamlanan uyumlu siyah kayışla pekiştiriliyor. Bu son derece çağdaş modelde, dijital ekranın ayrıntıları isteğe göre açığa çıkarılırken siyah üzeri beyaz renk kontrastı kolay okunabilirlik sağlıyor.

Tek renkli diğer model de aynı özellikleri gri renkte sunuyor. Ölçülü, zarif ve son derece çağdaş olan bu versiyon, siyah alter egosu olan modele kıyasla ışığa daha duyarlı. Daha fazla yansıma, gölge ve kontrast sunuyor. Üzerine ışık vurduğunda, yükseltilmiş saat indekslerinin her biri kadranda öne çıkıyor. Cilalı ibreler, gün ışığı fırça finisajlı kadran üzerinde gezinirken hafif renk oyunları yaratıyor.

Altın ve çelikle klasiğe dönüş

Smartwatch Gents Vitality’nin diğer iki modeli, atalarının bıraktığı mirası ileriye taşıyor. Yüksek kaliteli finisaj ve geleneksel saat üreticiliği estetiğini uygun fiyatlara sunan lüks bir saat üreticisi olan Frederique Constant’ın felsefesine sadık şekilde, serinin temel özelliklerini barındırıyor.

Frederique Constant, altın ve çelik saat koleksiyonerlerinin taleplerine yanıt olarak Smartwatch Gents Vitality’nin her biri benzersiz bir yaklaşıma sahip iki yeni versiyonunu yarattı. İlk modelde, sıcacık ve zarif bir tondaki pembe altın kaplamalı kasa kullanılıyor. Kasa, siyah kadranla bir araya getirilerek gelenek ve modernlik arasında köprü kuruluyor. Roze altın kaplamalı fosforlu ibreler ve yükseltilmiş yivli saat indeksleri, saatin spor şık görünümünü tamamlıyor. Model, tüm yeni modellerde olduğu gibi dokulu kauçuk kayışla sunuluyor. Tabii bir model hariç.

Son versiyon, özellikle çelik bilezik meraklıları için tasarlanmış. Çelik kasalı bu modeldeki çelik bilezik oldukça ince detaylı. Cilalı ve satine cilalı finisajların değişimli kullanıldığı, birbirine bağlı beş parçalı halkalardan oluşuyor. Ayrıca yeni modeller arasında katlanır tokaya sahip olan tek bilezik. Koleksiyonda mevcut olan tasarım açık mavi kadrana sahipken, yeni Smartwatch Gents Vitality modelde çikolata renginde iddialı bir gün ışığı fırça finisajlı kadran kullanılıyor.

En yeni teknoloji

İnternete bağlanabilen teknolojinin ön saflarında yer alan, Smartwatch Gents Vitality’de kullanılan modül sadece bireyle değil her bir kullanıcının yakın çevresiyle de alakalı olan çok çeşitli değişkenlerin gösterimini mümkün kılıyor.

Kişisel aktivite izleyicinin gösterdiği bilgiler arasında nabız (dinlenme veya egzersiz modunda), aritmiyle ilişkili olası bildirimler, akıllı alarm, uzun süre hareketsizliğin ardından sizi harekete geçmeye teşvik eden “Aktif ol uyarısı”, aktivite izleyici (atılan adım, yakılan kalori, katedilen mesafe), Dinamik koç (aktivitelerinize, uyku düzeninize ve hedeflerinize göre size özel kişiselleştirilen ve formda kalmanıza yardımcı olan rehberlik) ve stresi azaltıp nefes alış verişinizi düzenlemek için bir dizi egzersiz içeren “Nefes egzersizi” işlevi bulunuyor.

Harici izleme açısından Smartwatch Gents Vitality özellikleri arasında hava durumu, ikinci saat dilimi, otomatik saat ve tarih senkronizasyonunun yanı sıra çağrı ve mesaj bildirimleri (ör. E-posta, Mesajlar, Facebook, Twitter, WhatsApp, Instagram, Snapchat, LinkedIn, WeChat, Viber, Uber, KakaoTalk, Pinterest, Spotify) yer alıyor.

Şarj edilebilir özellikte olan ve mevcut akıllı saat standartlarını aşan Smartwatch Gents Vitality, kullanıma göre değişebilecek şekilde 11 güne kadar çalışma süresi sunuyor.

Frederique Constant hakkında

 Frederique Constant, İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan İsviçreli bir saat üreticisidir. Atölye, kaliteli İsviçre saatlerini rekabetçi fiyatlarla sunmak için 1988 yılında bağımsız girişimci çift Aletta ve Peter Stas tarafından kurulmuş ve İsviçre Üretimi lüks saatleri demokratikleştirme misyonunu benimsemiştir.

Frederique Constant, Plan-les-Ouates’taki 6200 metrekarelik tesisinde çok çeşitli mekanik, quartz ve internete bağlanabilen saat seçeneklerini yaratmakta, geliştirmekte, birleştirmekte ve yönetmektedir. Frederique Constant bugüne dek aralarında Tourbillon, Sabit Takvim ve Flyback Kronograf gibi karmaşık komplikasyonların da yer aldığı 30 mekanizmanın yanı sıra, saat üretiminde yeni ve benzersiz bir eşapmana sahip olan Monolithic modeli tasarlamıştır. Yekpare silikondan üretilerek standart bir yerleşimdeki 26 bileşenin yerini alan osilatör, 40 Hz frekanslı salınımıyla çoğu mekanik mekanizmanın 10 katı hıza sahiptir.

Frederique Constant 2015 yılında geleneksel görünüme sahip İsviçre Üretimi ilk internete bağlanabilen saat olan Horological Smartwatch’un tanıtımını yapmıştır. 2018 yılında ise Classic Hybrid Manufacture mekanik bir mekanizmayı akıllı özelliklerle birleştirerek bu konsepti daha da geliştirmiştir. Ardından, 2020 yılında, yeni nesil nabız sensörüyle donatılan Smartwatch Vitality serisi tanıtılmıştır.

Frederique Constant aynı yıl, 1999’daki Highlife koleksiyonunu yeni bir kasa tasarımı ve değiştirilebilir entegre kayış ile yeniden canlandırmıştır. Ardından, 2021 yılında çok yüksek frekanslı yekpare eşapmanı ile Slimline Monolithic Manufacture ve sonra da kadınlar için Highlife koleksiyonu gelmiştir.

Frederique Constant günümüzde dünya genelinde 120 ülkede yaklaşık 3000 satış noktasıyla faaliyet göstermektedir. Frederique Constant grubu (Frederique Constant, Alpina Watches, Ateliers deMonaco) 2016 yılında Japon Citizen grubu ile güçlerini birleştirerek uluslararası gelişim hedefinin peşinden gitmeyi ve yeni sinerjileri benimsemeyi sürdürmektedir.

About author View all posts

permun