Omega Aqua Terra 150M Co-Axial Master Chronometer Small Seconds 41MM

Köklü markanın lüks spor saat konseptine olan yakınlığı ile ön plana çıkan Aqua Terra model ailesi, bu sene içerisinde kapsamlı bir güncelleme ile bir kez daha saat severlerin karşısına çıkmıştı. Çok yönlü kullanıma uygun tasarımı ve standart aktiviteler için yeterli su direnci ile öne çıkan model ailesi, iki farkı kasa çapının yanı sıra materyal alternatifleri, renk temaları ve kayış/bilezik seçeneklerinden oluşan geniş ürün gamı ile de beğeni toplamıştı. Geçtiğimiz aylarda HoroboxTV’de gerçekleştirdiğimiz video inceleme bölümümüze de konu olan şık model ailesi, bugün mavi ağırlıklı teması ile dikkat çeken Ref: 220.12.41.21.03.005 modeli ile mercek altında.

41mm çap ölçüsüyle tasarlanan alt grupta yer alan modelin kasası paslanmaz çelikten üretiliyor. Günlük hayatta rastlanabilecek birçok ortam ve aktivite için yeterli direnci sunan 150 metre su geçirmezliğiyle öne çıkan kasanın, her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Speedmaster model ailesinden hatırladığımız güçlü boynuz tasarımı ile sportif temasına yakışır bir duruş sergileyen kasaya, Omega amblemli ve kilitli kurma kolu eşlik ediyor.

İnceleme için seçtiğimiz model, Aqua Terra ailesinin öncelikli ilham kaynağı olan denizlerden esintiler taşıyan, mavi renkli bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Model ailesinin sembol detaylarından enine yerleştirilmiş çizgiler, teknelerin gövde kısmında yer alan zemin kaplamasında kullanılan tik ağaçlarından ilham alıyor. Super-LumiNOVA fosfor dolgulu kalın kolların ve aplik indekslerin görev yaptığı kadran, hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadediyor. Yeni Omega Aqua Terra 150M model ailesinin ortak ve belirleyici özelliği olan küçük saniye sayacı, saat 6 hizasında yerini alıyor. Saniye sayacının 6 markörüne denk gelen kısma gizlenen tarih penceresi, hem konum hem de renk olarak, kadran bütünlüğünü muhafaza ediyor. Beyaz tarih skalası ve aynı renkteki saniye diski, kadrana hareketli bir görüntü katıyor.

KAYNAK VE YAZININ DEVAMI: https://www.horobox.com/haber-detay/omega-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41mm

About author View all posts

permun